Wydruki w wielu językach

Jedną z możliwości systemu 1C:Handel jest drukowanie dokumentów w kilku językach. Jest to opcja niezależna od wersji językowej interfejsu użytkownika. Jej głównym przeznaczeniem jest tworzenie wydruków dla kontrahentów zagranicznych. Z połóżenia naszego kraju wynika iż nasi wschodni sąsiedzi w większości rozumieją język rosyjski, a nasi zachodni partnerzy – język angielski. Więc zdecydowaliśmy dodać te dwa języki jako dodatkowe opcje dla wydruków.

Jak to działa? Pokażemy to na przykładzie wydruku dokumentu Faktura sprzedaży w języku angielskim.

1. Ustawienia wydruków

Zapiszemy nowe ustawienie dla wydruku Faktury sprzedaży. Wybieramy Ustawienia → Ustawienia wydruków.

Zaznaczymy i skopiujemy wiersz Faktura sprzedaży (Oryginał).

W polu Opis dodamy do nazwy „EN”. Wtedy opis będzie wyglądał tak: „Faktura sprzedaży (Oryginał) EN”. Teraz w tabeli Parametry zmienimy język wydruku na angielski i zapiszemy zmiany naciśnięciem przycisku Zapisz i zamknij.

2. Ustawienia języków

Włączymy język angielski do używania w systemie. Wybierzemy Ustawienia → Języki.

Na liście Języki otworzymy element Opis po angielsku. Zaznaczymy Użyj  i zapiszemy zmiany.

3. Opisy kartotek i słowników w innym języku

Dodamy angielski opis danych, które będą wykorzystywane na wydrukach.  To będą elementy kartotekę Pozycje i słowników Jednostki miary, Sposoby płatności.

I już możemy drukować!

4. Wydruk

Otworzymy Sprzedaż → Faktury sprzedaży. Na liście zaznaczamy Fakturę sprzedaży, którą chcemy wydrukować i naciskamy Drukuj w menu górnymW okienku Ustawienia wydruku zaznaczamy wariant Faktura sprzedaży (Oryginał) EN i naciskamy Drukuj.

Mamy wydruk Faktura sprzedaży (Oryginał) EN językiem angielskim na ekranie. Oczywiście, możemy to puścić na drukarkę albo wysłać przez e-mail tak jak każdy wydruk.